Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa / Blog / Köşe Yazıları / Mini Onarım Teminatı
mini onarım teminatı

Mini Onarım Teminatı

Mini Onarım Hizmetleri, 5 cm`ye kadar kaporta üzerinde ki göçük ve çiziklerle, plastik tamponlarda oluşan çizik, çatlak ve yırtıkların lokal onarımı ve ön cam dış yüzeylerindeki kırık ve çatlakların onarımı işlemlerinden ibarettir. Sigortanızın poliçe süresi içerisinde (asgari 1 yıl) sadece bir defaya mahsus olmak üzere yapılmaktadır.

Mini onarım hizmetleri bazı durumlarda hasarsızlık oranınızı etkilemiyor. Bazı sigorta şirketleri aracınızın iç ve dış yüzeylerinde oluşan sıyrık, yırtık, vuruk vb. durumlarda hasarsızlık indiriminizi bozmadan karşılayabiliyor. Ancak bu uygulamaya sadece bazı sigorta şirketleri uyum sağlayabiliyor. Kimi sigorta şirketleri mini hasar teminatı ile poliçe yada eklerindeki genel şartlarında bu tip hasarların karşılanacağını belirtiyor. Böylece bu teminattan faydalanan araç sahipleri hasarsızlık indirimini koruma altına almış bulunuyor.

Kasko poliçenizde “Mini Onarım” teminatınız bulunuyorsa aşağıdaki hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

  • Boyasız kaporta göçük düzeltme
  • Boya hasarlı kaporta göçük düzeltme
  • Boya tamiri
  • Ön cam tamiri
  • İç döşeme onarımı